מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

לונה צ'מטאי סלפטר קבעה שני שיאים בריצה אחת ודיאנה ויסמן השלימה עם שני שיאים בשתי ריצות זהות

 

צ'מטאי סלפטר לא מפסיקה לשבור שיאים (צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי)תחרות גביע החורף לאגודות שהתקיימה היום (שבת) בהדר יוסף הניבה שיאים רבים. אגודת מכבי תל-אביב הוכתרה כמחזיקת גביע החורף בגברים ובנשים. מכבי הישגים ראשל"צ סיימו שניים בנשים ומכבי חיפה במקום השלישי. בתחרות הגברים מכבי חיפה סיימו במקום השני ולידר ירושלים בשלישי.

 

התוצאה הבולטת ביותר בשבת התחרותית הזו הייתה של לונה צ'מטאי סלפטר ממכבי תל-אביב ששיפרה בריצה אחת שני שיאים. חניכתו של דן סלפטר רצה 3000 מ' ובנקודת ה-2000 מ' השעון הראה 5:52.3 ד' – שיפור של למעלה מ-16 שנ' לשיא שקבעה נילי אברמסקי לפני 19 שנים. היה זה למעשה שיא הנשים הרשמי האחרון בטבלת השיאים של האתלטיקה הישראלית בו החזיקה אברמסקי. כעבור 1000 מ' נוספים עצרה סלפטר את השעון על 8:56.55 ד' ושיפרה ב-10.05 שנ' את השיא הבין-לאומי (התוצאה הטובה ביותר שנקבעה אי פעם ע"י אתלט/ית כלשהו/י על אדמת ישראל) אותו היא קבעה בשנה שעברה.

 

דיאנה ויסמן ממכבי הישגים ראשל"צ רצה לפני שבוע, בשוייץ, 7.41 שנ' 60 מ' באולם וקבעה למעשה שיא ישראלי חדש לנשים באולם וההישג הכללי הטוב ביותר לנשים במקצוע בו לא מוכר שיא רשמי. היום, במוקדמות, היא קבעה 7.40 (1.7) ושיפרה במאית את ההישג הטוב ביותר בריצת 60 מ'. כעבור כשעה וחצי, בגמר, היא שיפרה ב-2 מאיות נוספות כשקבעה 7.38 (0.5). מספר אצניות נוספות שיפרו את שיאיהן האישיים בריצת 60 מ'. מציין את עדן פינקלשטיין ממכבי תל-אביב שדורגה שניה במוקדמות עם 7.56 (1.7) – שיפור של 6 מאיות לשיאה, דניאל פולסטר ממכבי חיפה שדורגה שלישית עם 7.64 – שיפור של 21 מאיות לשיאה וצ'יסום דורו מהסמטה דרום ת"א שרצה מחוץ לתחרות הגביע 7.59 (1.6) והשוותה את שיאה.

בריצה המקבילה לגברים הרשים גל ארד ממכבי ת"א שניצח בגמר בתוצאה 6.82 (0.4-) ושיפר את שיאו במאית אחת. ארד השתווה בטבלת כל הזמנים לאסף מלכה במקום השביעי.

 

יום התחרויות החל במזרני הקפיצה במוט, בהם ניצחה מיכל טוקר ממכבי תל-אביב בתוצאה 3.81 מ' המהווה שיפור של 4 ס"מ לשיאה וקריטריון לאליפות הבלקן לנוער באולם. לאחר מכן העמידה טוקר את הרף על 3.96 מ', אך לא צלחה הפעם בניסיון לשבור את השיא הישראלי לנערות (4.90) ולנשים מתחת לגיל 23 (4.95). עדן זיו הפועל אורן השרון קבעה 3.40 מ', שיפרה את שיאה ב-33 ס"מ והייתה רחוקה 5 ס"מ בלבד מהשיא הישראלי לילדות מתחת לגיל 16.

 

לראשונה בישראל התקיימה תחרות שליחים מעורבים על המסלול בריצה ל-4x80 מ'. כל אגודה הרכיבה רביעיית שליחים שהורכבה משני גברים ושתי נשים, כאשר כל אגודה קובעת לעצמה את סדר הרצים והרצות בתוך הרביעייה. רביעיית מכבי תל-אביב שכללה את נעמה גלאם, פינקלשטיין, דור קולביץ וארד, ניצחה בתוצאה 35.62 שנ'. שנייה הגיעה רביעיית מכבי הישגים ראשל"צ, עבורה פתחה ניצן לוי שהעבירה את המקל לנאדר חסין, ממנו לעומרי סדן ו-ויסמן עצרה את השעון על 35.89 שנ'. שלישיים הגיעו ניצן אסס, אמיר חמידולין, תומר הכהן ודניאל פולסטר של מכבי חיפה ב-36.13.

 

תוצאות נוספות

גברים

300 מ': 1. דור קולביץ (מכבי ת"א) 34.74, 2. מוחמד אבו ענזה (אתלטי הנגב) 35.43, 3. בלסנג אפריפה (מכבי ת"א) 35.47 (שיפור של 71 מאיות לשיאו)

1000 מ': 1. איתן זרביב (לידר ירושלים) 2:33.19, 2. אלון אברג'ל (הפועל עמק חפר הדסה נעורים) 2:34.16 (שיפור של 39 מאיות לשיאו), 3. אשטו מוצ'ה (מכבי תל-אביב) 2:35.14

3000 מ': 1. טדסה גטהון (הפועל עמק חפר) 8:20.66 (שיפור של 2.66 שנ' לשיאו), 2.גודאדאו בלאצ'או (מכבי ת"א) 8:21.25, 3. מוקט פטנה (הפועל אורן השרון) 8:23.86 (שיפור של 15 מאיות לשיאו)

60 מ' משוכות: 1. דור חיון (אתלטי הנגב) 8.28 (שיפור של 11 מאיות לשיאו), 2. אדם יעקובי (הפועל חולון) 8.59 (1.1) (שיפור של 23 מאיות לשיאו), 3. אדוארד ווינר (הישגים ראשל"צ) 8.66

גובה: 1. דמיטרי קרויטור (מכבי ת"א) 2.15, 2. עידו דוידיאן (מכבי חיפה) 1.96, 3. צור ליברמן (לידר ירושלים) 1.90

מוט (הזמנה): 1. אדוארד ווינר (הישגים ראשל"צ) 4.85, 2. עמל חסנוב (הישגים ראשל"צ) 4.65, 3. מקסים גולדובסקי (מכבי ת"א) 4.35

רוחק: 1. תום יעקובוב (מכבי חיפה) 7.10 (0.7), 2. עלאי פורמן (מכבי ת"א) 6.96 (1.4), 3. אורי ארנון (אתלטי הנגב) 6.90 (0.4)

כדור ברזל: 1. איתמר לוי (מכבי ת"א) 18.01, 2. מרק אלטרמן (הפועל עמק חפר) 16.77, 3. אריאל אטיאס (מכבי חיפה) 13.27  

דיסקוס (הזמנה): 1. דניס וליאולין (מכבי ת"א) 49.96, 2. אריאל אטיאס (מכבי חיפה) 41.51, 3. רומן שרגייב (לידר נתניה) 30.35

פטיש (הזמנה): ויקטור זגינאיקו (הפועל עמק חפר) 57.06, 2. פבל בליי (מכבי ת"א) 42.98

כידון: 1. ניקולאי גילימוביץ' (לידר ירושלים) 60.39, 2. ישראל מורדכייב (הפועל חולון) 50.98, 3. קובי אסרס (הפועל חולון) 49.43

 

נשים

300 מ': 1. אולגה לנסקי (לידר ירושלים) 39.58, 2. גל קדמון (אתלטי הנגב) 40.93, 3. דריה לוקשין (מכבי חיפה) 41.17

1000 מ': 1. סלאמאוויט באיולין (מכבי ת"א) 2:48.17, 2. סיון אורבך (מכבי חיפה) 2:54.17, 3. מעיין דוד (מכבי חיפה) 3:08.90

60 מ' משוכות: 1. אלכסנדרה לוקשין (מכבי חיפה) 8.76 (1.7) (שיפור של 7 מאיות לשיאה), 2. 8.96 (1.4) (שיפור של 9 עשיריות לשיאה), 3. נועה לוי (הישגים ראשל"צ) 8.98 (1.4) (שיפור של 18 מאיות לשיאה)

גובה: 1. דניאל פרנקל (מכבי ת"א) 1.77, 2. שחף ברני (אתלטי הנגב) 1.74, 3. דינה מז'ידוב (אתלטי הנגב) 1.71

רוחק: 1. חנה מיננקו (מכבי חיפה) 6.25 (0.3), 2. מרינה רייבר (מכבי ת"א) 5.77 (0.7), 3. כנרת ארם (א.ס. רמה"ש) 5.29 (0.1)

כדור ברזל: 1. ענבל כהן (הישגים ראשל"צ) 12.98 (שיפור של 2 ס"מ לשיאה), 2. אסטל ולאנו (מכבי ת"א) 12.54, 3. מאיה אפודי (לידר ירושלים) 9.28

דיסקוס (הזמנה): 1. אסטל ולאנו (מכבי ת"א) 48.90, 2. לייה גיא (רמה"ש) 38.61

פטיש (הזמנה): 1. מרגריטה בלוב (אתלטי הנגב) 55.08, 2. יבגניה זבולוטני (הישגים ראשל"צ) 53.82, 3. מאיה אפודי (לידר ירושלים) 32.95

כידון: 1. נועה מאור (הישגים ראשל"צ) 39.47, 2. ברקת דרהי (מכבי ת"א) 37.42, 3. אמינה מסעוד (מכבי אחי נצרת) 34.10