22 אתלטים ואתלטיות ייצגו את ישראל באליפות הבלקן שתיערך בסוף השבוע בסטארה זגורה שבבולגריה. עיקר תשומת הלב יינתן לריצת השליחים 4x100 מ' ולסיכוי להגיע לאליפות אירופה כאחת מ-16 הנבחרות


בימים שישי ושבת תתקיים בסטארה זגורה שבבולגריה אליפות מדינות הבלקן לבוגרים בה ייקחו חלק 22 אתלטים ואתלטיות ישראלים. עבור חלק מהמשתתפים הישראלים תהא זו תחרות הכנה נוספת לקראת אליפות אירופה, עבור אחרים תהא זו אחת התחרויות בין-לאומיות האחרונות לעונה זו ועבור היתר עוד אחת מתחרויות השיא של העונה. אחת המטרות הפחות צפויות בתחרות היא ריצת השליחים 4x100 מ' שעשויה להכניס את נבחרת השליחים הישראלית לאליפות אירופה בברלין. על מנת שזה יקרה השליחים צריכים להיות מדורגים בין 16 הנבחרות שהשיגו את ממוצע שתי התוצאות הטוב ביותר בעונת 2017-2018. כרגע ישראל מדורגת במקום ה-17 עם 79.89 שנ', אחרי שבדיה במקום ה-16 עם 79.47 שנ' ולפני הונגריה עם 80.01 שנ'. תוצאה זהה לזו שהושגה בסוף השבוע האחרון בארזורום שבטורקיה, סביר שתכניס את הנבחרת כאחת מ-16 הטובות, אם כי הדבר תלוי גם בתוצאות שתשגנה שאר הנבחרות בתקופה הקרובה.


האתלטים והאתלטיות שישתתפו באליפות הבלקן הם גל ארד (מכבי ת"א) ב-100 מ' ובנבחרת השליחים, אמרי פרסיאדו (מכבי ת"א) ב-100, 200 מ' ובנבחרת השליחים, רומן דידיקוב (לידר ירושלים), אביב דיין (הפועל חולון) ואסף מלכה (א.ס. רמה"ש) ישלימו את נבחרת השליחים 4x100 מ', ערן סיבוני (לידר) ב-400 מ', אדם יעקובי (הפועל חולון) ב-400 מ' משוכות, דמיטרי קרויטור (מכבי ת"א) בקפיצה לגובה, לב סקוריש (מכבי ת"א) ואדוארד ווינר (מכבי הישגים ראשל"צ) בקפיצה במוט, תום יעקובוב (מכבי חיפה) בקפיצה משולשת, דניס וליאולין ואדר שיר (מכבי ת"א) בזריקת דיסקוס, אריאל אטיאס (מכבי חיפה) בקרב 10, דיאנה ויסמן (מכבי הישגים ראשל"צ) ואולגה לנסקי (לידר ירושלים) ב-100 וב-200 מ', אלינה דרוזדוב (הפועל חולון) ב-100 מ' משוכות, דריה לוקשין (מכבי חיפה) ב-400 מ' משוכות, דניאל פרנקל (מכבי ת"א) בקפיצה לגובה, חנה מיננקו (מכבי חיפה) בקפיצה משולשת, אסטל ולאנו (מכבי ת"א) בזריקת דיסקוס ומרגריטה דורוז'ון (הפועל עמק חפר) בהטלת כידון. הצוות הניהולי והמקצועי יכללו את גל לב רן (מנכ"ל האיגוד), המאמנים קרלו רפאלי, אירינה ויסמן, דני וולפברג, אנטולי שפרן, רוגל נחום, ולרי קוגן, בוגדן פישצ'לניקוב ורפי גרודצקי.


לוח הזמנים של הישראלים בתחרות (לפי שעון ישראל שמקדים בשעה את שעון בולגריה)
יום שישי, 20 ביולי
10:45 100 מ' גברים בקרב 10 – אריאל אטיאס
11:30 קפיצה לרוחק גברים בקרב 10 – אטיאס 
12:45 הדיפת כדור ברזל גברים בקרב 10 – אטיאס 
17:00 קפיצה לגובה גברים בקרב 10 – אטיאס 
18:15 400 מ' משוכות גברים – אדם יעקובי 
18:50 400 מ' משוכות נשים – דריה לוקשין
19:00 זריקת דיסקוס גברים – דניס וליאולין ואדר שיר
19:15 קפיצה משולשת נשים – חנה מיננקו
19:45 400 מ' גברים בקרב 10 – אטיאס 
20:10 חצי גמר 100 מ' נשים – דיאנה ויסמן ואולגה לנסקי
20:30 קפיצה לגובה גברים – דמיטרי קרויטור
20:35 חצי גמר 100 מ' גברים – גל ארד ואמרי פרסיאדו
21:30 הטלת כידון נשים – מרגריטה דורוז'ון
21:40 גמר 100 מ' נשים – דיאנה ויסמן ואולגה לנסקי (בתנאי שתעפלנה לגמר)
21:50 גמר 100 מ' גברים – גל ארד ואמרי פרסיאדו (בתנאי שיעפילו לגמר)
23:10 4x100 מ' גברים – גל ארד, אמרי פרסיאדו, רומן דידיקוב, אביב דיין ואסף מלכה

שבת, 21 ביולי
10:30 110 מ' משוכות גברים בקרב 10 – אריאל אטיאס
11:15 זריקת דיסקוס גברים בקרב 10 – אטיאס 
13:00 קפיצה במוט גברים בקרב 10 – אטיאס 
17:45 קפיצה במוט גברים – לב סקוריש ואדוארד ווינר 
18:00 100 מ' משוכות נשים – אלינה דרוזדוב 
18:10 הטלת כידון גברים בקרב 10 – אטיאס 
18:15 קפיצה משולשת גברים – תום יעקובוב
18:45 זריקת דיסקוס נשים – אסטל ולאנו 
19:00 חצי גמר 200 מ' נשים – אולגה לנסקי
19:20 חצי גמר 200 מ' גברים – אמרי פרסיאדו
20:20 גמר 200 מ' נשים – אולגה לנסקי (בתנאי שתעפיל)
20:30 קפיצה לגובה נשים – דניאל פרנקל
20:35 גמר 200 מ' גברים – אמרי פרסיאדו (בתנאי שיעפיל)