16 אתלטים ואתלטיות המריאו להונגריה לייצג את ישראל באליפות אירופה לקדטים, לעומת 10 באליפות המקבילה שנערכה לפני שנתיים

האצטדיון בגיור מוכן לתחילת האליפות 

16 אתלטים ואתלטיות המריאו היום (שלישי) לאליפות אירופה לקדטים שתתחיל ביום חמישי בגיור שבהונגריה ותסתיים ביום ראשון (8.7). המשלחת הישראלית כוללת את אביב קופלר (רמה"ש) ב-100 מ', איטאו אנגידאו (הסמטה) ואיתן זרביב (לידר) ב-800 מ', יהונתן כרמין (הסמטה) ואסף הררי (לידר) ב-1500 מ', אדיסו גואדיה (הסמטה) ב-3000 מ', פריאל רדה (חולון) ב-110 משוכות, אנדשאו לאקו (הישגים ראשל"צ) ב-2000 מ' מכשולים, עמל חסנוב (הישגים) ואורי זיסמן בקפיצה במוט, אורי ארנון (אתלטי הנגב) בקפיצה לרוחק וקפיצה משולשת, טל וייזבורד (עמק חפר) בקפיצה משולשת, ניצן לוי (הישגים) ב-100 וב-200 מ', נעה יעיש (הישגים) ב-800 מ', ורוניקה צ'יינוב (אתלטי הנגב) בקפיצה לגובה ולייה גיא (רמה"ש) בזריקת דיסקוס. הצוות הניהולי והמקצועי כוללים את עדנה בוקשטיין כמנהלת המשלחת, עידן שפירא, עומרי דמלין ורומן קוגן כמאמנים.

 

זו אמנם אליפות אירופה השנייה בלבד לקדטים, וניתן להשוות רק לאליפות הקודמת שהתקיימה ב-2016 בטביליסי, גאורגיה, אולם גם ההשוואה הזו די בה ללמדנו על התפתחות והתקדמות שבאה לידי ביטוח בצמיחה ממשלחת שכללה 10 אתלטים ואתלטיות שקבעו אז את הקריטריון הדרוש, למשלחת בת 16 אתלטים ואתלטיות.

 

לוח זמנים התחרויות של האתלטים הישראלים (לפי שעון ישראל שמקדים בשעה את שעון הונגריה)

יום ותאריך       שעה    מקצוע                      אתלט/ית                             שלב

חמישי, 5.7      12:48  100 מ' בנים              אביב קופלר                         סיבוב 1

חמישי, 5.7      13:23  100 מ' בנות              ניצן לוי                                סיבוב 1

חמישי, 5.7      19:06  800 מ' בנות              נעה יעיש                            סיבוב 1

חמישי, 5.7      19:46  1500 מ' בנים            יהונתן כרמין / אסף הררי         סיבוב 1

חמישי, 5.7      20:06  100 מ' בנים              אביב קופלר                         חצי גמר

חמישי, 5.7      20:25  3000 מ' בנים            אדיסו גואדיה                        גמר

חמישי, 5.7      20:38  קפיצה משולשת בנים   אורי ארנון / טל וייזבורד           מוקדמות

חמישי, 5.7      20:40  100 מ' בנות              ניצן לוי                                חצי גמר

שישי, 6.7       11:05  קפיצה במוט בנים        אורי זיסמן / עמל חסנוב           מוקדמות

שישי, 6.7       11:05  110 משוכות בנים       פריאל רדה                          סיבוב 1

שישי, 6.7       13:10  קפיצה לגובה בנות       ורוניקה צ'יינוב                      מוקדמות

שישי, 6.7       14:22  800 מ' בנים              איטאו אנגידאו / איתן זרביב     סיבוב 1

שישי, 6.7       18:00  110 משוכות בנים       פריאל רדה                          חצי גמר

שישי, 6.7       18:28  200 מ' בנות              ניצן לוי                                סיבוב 1

שישי, 6.7       20:50  קפיצה משולשת בנים   אורי ארנון / טל וייזבורד          גמר

שישי, 6.7       21:09  100 מ' בנות              ניצן לוי                                גמר

שישי, 6.7       21:26  800 מ' בנות              נעה יעיש                            חצי גמר

שישי, 6.7       21:47  100 מ' בנים              אביב קופלר                         גמר

שישי, 6.7       22:03  2000 מכשולים בנים    אנדשאו לאקו                       סיבוב 1

שבת, 7.7       10:50  זריקת דיסקוס בנות     לייה גיא                              מוקדמות

שבת, 7.7       11:05  קפיצה לרוחק בנים      אורי ארנון                            מוקדמות

שבת, 7.7       12:44  200 מ' בנות              ניצן לוי                                חצי גמר

שבת, 7.7       20:27  1500 מ' בנים            יהונתן כרמין / אסף הררי         גמר

שבת, 7.7       20:42  200 מ' בנות              ניצן לוי                                גמר

שבת, 7.7       21:02  800 מ' בנים              איטאו אנגידאו / איתן זרביב     חצי גמר

שבת, 7.7       22:00  110 משוכות בנים       פריאל רדה                          גמר

שבת, 7.7       22:18  800 מ'בנות               נעה יעיש                            גמר

ראשון, 8.7      18:00  קפיצה לרוחק בנים      אורי ארנון                            גמר

ראשון, 8.7      18:25  קפיצה במוט בנים        אורי זיסמן / עמל חסנוב          גמר

ראשון, 8.7      19:53  800 מ' בנים              איטאו אנגידאו / איתן זרביב     גמר

ראשון, 8.7      20:35  2000 מכשולים בנים    אנדשאו לאקו                       גמר

ראשון, 8.7      20:48  קפיצה לגובה בנות       ורוניקה צ'יינוב                      גמר

ראשון, 8.7      21:15  זריקת דיסקוס בנות     לייה גיא                              גמר

 

חשוב לציין שהישראלים הבטיחו את מקומם בסיבוב הראשון בו מתחילה התחרות. מעבר לכך, עלייתם לסיבוב הבא תלויה בהישגיהם בסיבוב זה.