פינקלשטיין הכי קרובה לגעת בגבול 6 המטרים בקפיצה לרוחק. אטיאס סיים את אליפות הנוער האחרונה שלו עם 8 מדליות, קליין רק עם 6(!)

על גבול ה-6 מטר (צילום: טיבור יגר) 

אליפות ישראל לנוער ולקדטים הסתיימה הערב (רביעי) אחרי שני ימי אליפות שהניבו שיאים אישיים וקריטריונים לתחרויות בין-לאומיות. התוצאה הבולטת של הערב השני הייתה בניצחונה של עדן פינקלשטיין ממכבי תל-אביב בקפיצה לרוחק לנערות כשקבעה 5.98 (1.6) מ', שיפרה את שיאה ב-16 ס"מ ועלתה למקום ה-16 (מהמקום ה-31) בטבלת כל הזמנים. פינקלשטיין הוסיפה מדליית כסף בקפיצה לגובה עם 1.64 מ'. אלה קליין שסיימה את יום התחרויות הראשון עם 3 מדליות (2 מזהב ואחת מכסף), הוסיפה לעצמה 3 מדליות הערב (זהב, כסף וארד): היא הוכתרה כסגניתה של פינקלשטיין ברוחק עם 5.49 (0.5-), הוסיפה ארד בגובה עם 1.64 מ', ופתחה את היום השני עם 1:02.87 ד' וזהב ב-400 מ' משוכות.

 

כוכב התחרות כולה הוא ללא ספק אריאל אטיאס ממכבי חיפה שסיים את אליפות ישראל האחרונה שלו לנוער עם 8 מדליות (3 מזהב, אחת מכסף ו-4 מארד). הערב השלים אטיאס זהב בדיסקוס עם 43.25 מ', 1.88 מ' וכסף בתחרות הקפיצה לגובה, בה ניצח עלי חוארי ממכבי עירוני נצרת/נצרת-עילית עם 1.91 מ' ושיא אישי, ארד בקפיצה לרוחק עם 6.54 (0.9) וארד קבוצתי בריצת השליחים 4x100 מ'.

 

אחד המקצועות המשובחים בערב זה היה ריצת 400 מ' משוכות נערים בה כל שלושת המדליסטים ירדו מ-55 שנ' ושיפרו את שיאיהם – הישג שלא נראה במחוזותינו כבר שנים רבות. עומרי שיף מלידר ירושלים ניצח עם 54.02 שנ', קובי פליבה מהפועל חולון זכה בכסף עם 54.59 ואדיסו אנגליז ממכבי הישגים ראשל"צ עם 54.88 שנ'. שיף זכה בזהב גם ב-200 מ' עם 22.10 (2.0), בריצה גם בה שלושת המדליסטים שיפרו את שיאיהם. יונתן ישוק ומוחמד אבו ענזה מאתלטי הנגב זכו בכסף ובארד עם 22.16 ו-22.36 בהתאמה.

 

יתר זוכי המדליות ביום השני

נוער

800 מ' – 1. יהונתן חיים (לידר ירושלים) 1:57.28, 2. נדב הדס (מכבי חיפה) 1:59.08, 3. עדן גולן (חיפה) 2:04.44

3000 מ' – 1. זמנו מוצ'ה (הישגים ראשל"צ) 8:43.95, 2. אדיס ביטאו (הסמטה דר' ת"א) 8:56.08, 3. טל אבידן (הפועל אורן השרון) 9:30.85

רוחק – 1. שלו כהן (אורן השרון) 6.83 (1.9), 2. עלאי פורמן (ת"א) 6.73 (2.0)...

דיסקוס (1.75) – ... 2. מנחם חן (ראשל"צ) 35.08, 3. דמיטרי סמירנוב (נצרת/נצרת-עילית) 34.12

4x100 מ' – 1. מכבי ת"א 44.23, 2. אתלטי הנגב 45.47, 3. מכבי חיפה 45.76

 

נערות

200 מ' – 1. גל קדמון (אתלטי הנגב) 24.54 (0.8), 2. לורל גרינהולץ (הנגב) 26.19, 3. ניצן אסס (חיפה) 26.49 (שיא אישי)

800 מ' – 1. שקד ליבוביץ' (ת"א) 2:18.68, 2. ליאור קרמר (ראשל"צ) 2:21.21, 3. נוי אורפלי (חולון) 2:45.34

3000 מ' – 1. קרמר 10:56.95

400 מ' משוכות – ... 2. רעות כהן (ראשל"צ) 1:10.19

גובה – 1. דינה מז'ידוב (הנגב) 1.67...

רוחק – ... 3. שי פרץ (ראשל"צ) 4.68 (0.8)

דיסקוס – 1. אסטל ולאנו (ת"א) 49.07, 2. מריה פריביטקובה (עמק חפר) 23.11, 3. ולנטינה רדצ'נקו (עמק חפר) 20.40

כידון – 1. ברקת דרהי (ת"א) 36.14, 2. עיטם ורד יוסף (ראשל"צ) 34.07 (שיא), 3. אלמוג שרון (חולון) 33.73

4x100 מ' – 1. מכבי הישגים ראשל"צ 51.72

 

קדטים

200 מ' (1.2) – 1. משה בר ששת (חיפה) 22.73 (שיא), 2. עמית רוטמן (רמה"ש) 22.78 (שיא), 3. איוון אנדריינקו (לידר) 22.84 (שיא)

800 מ' – 1. איתן זרביב (לידר) 1:59.94, 2. ינגידאו איטאו (ראשל"צ) 2:00.19, 3. יוגב פלג חייט (עמק חפר) 2:01.74

3000 מ' – 1. דרבה איילה (הסמטה) 8:56.60 (שיא), 2. איתמר מעודה (עמק חפר) 9:34.04, 3. רום חביביאן (לידר) 9:36.30

400 מ' משוכות – 1. גלעד אלון (חיפה) 58.79, 2. נריה ונסו (חולון) 60.89 (שיא), 3. עומר פיילר (ת"א) 61.10

גובה – 1. יונתן קפיטולניק (ת"א) 1.91 (שיא), 2. סמיון ברודסקי (הנגב) 1.88, 3. אמיל קורבלניקוב (חיפה) 1.77

רוחק – 1. אורי ארנון (הנגב) 6.72 (1.2), 2. פריאל רדה (חולון) 6.67 (2.1), 3. רועי ליבוביץ' (ת"א) 6.27 (2.4)

דיסקוס (1.5) – 1. עומר סוקר (גלילית) 39.68 (שיא), 2. ברודסקי 38.33, 3. דניס בלומיטצב (הנגב) 36.32

4x100 מ' – 1. מכבי חיפה 45.17, 2. מכבי ת"א 47.80

 

קדטיות

200 מ' (0.4) – 1. אילנה דורפמן (חולון) 26.00, 2. ניצן לוי (ראשל"צ) 26.21, 3. נעם קנר (ראשל"צ) 26.66

800 מ' – 1. נעה יעיש (ראשל"צ) 2:19.84, 2. מוריה קרן (הנגב) 2:28.05 (שיא), 3. שירלי אקוסטה (גלילית) 2:33.65

3000 מ' – 1. ברטוקן טסרה (הסמטה) 11:14.70, 2. שחר אתגר (ראשל"צ) 11:25.57, 3. יובל מנופלה (לידר) 12:18.97 (שיא)

400 מ' משוכות – 1. מוריה קרן 1:11.47, 2. ליאל טונקל (עמק חפר) 1:16.32, 3. רוני הרשקוביץ (חיפה) 1:17.41 (שיא)

גובה – 1. ורוניקה צ'יינוב (הנגב) 1.70, 2. אליה רטינסקי (ת"א) 1.61 (שיא), 3. אנג'ליקה מיטין (פ"ת) 1.51

רוחק – 1. צ'יינוב 5.31 (0.3), 2. מיטין 5.13 (0.0), 3. עומר אלכסנדרוביץ'-יתח (חיפה) 5.03 (1.2)

דיסקוס – 1. לייה גיא (רמה"ש) 40.34 (שיא), 2. נועה שמחון (חיפה) 26.00 (שיא), 3. ז'אנה קוצ'קילדינה (עמק חפר) 20.78 (שיא)

כידון (500) – 1. גילי בר נר (ת"א) 32.71 (שיא), 2. שמחון 31.81, 3. יובל זנזורי (חולון) 29.79

4x100 מ' – 1. מכבי הישגים ראשל"צ 50.57, 2. הפועל חולון 52.19.