תחרות ההזמנה בראשל"צ תיערך אמנם בתקופת טרום העונה באתלטיקה, אולם היא כבר ממקדת את תשומת הלב במספר מוקדים ומהווה אינדיקציה למה נוכל לצפות השנה

 

האם לוי יצליח להשיג לראשונה בחייו הדיפת של מעבר לגבול 19 המטרים? (צילום: טיבור יגר)איתמר לוי ממכבי ת"א נמצא בכושר שיא. הודף הכדור ברזל שיפר לאחרונה את השיא הישראלי באולם, ובשבוע שעבר גם את שיאו האישי כשקבע 18.72 מ' בתחרות הזמנה בראשל"צ. נראה שהאצטדיון בנאות שקמה מאיר לו פנים, ומחר יובהר גם אם יש ביכולתו לקבוע שיא ישראלי חדש באצטדיון הזה.

האיש המהיר בישראל, אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א יבצע ריצת מבחן ב-150 מ'. עוד מספר מקצועות ואתלטים שכדאי לעקוב אחריהם ביתר תשומת לב בתחרות יהיו אסף מלכה מא.ס. רמה"ש שירוץ לצדו של פרסיאדו 60 מ'. לריצה המקבילה לנשים רשומות גל קדמון וג'ומעאן ג'וברן מאתלטי הנגב, נעמה גלאם ממכבי ת"א ונעה מאור מהישגים ראשל"צ. קדמון וג'וברן רשומות גם לריצת ה-200 מ'. ערן סיבוני מלידר ירושלים ינסה את כוחו ב-300 מ', כשאצל הנשים תהיינה אלו אלינה דרוזדוב מהפועל חולון ונועה לוי ממכבי הישגים ראשל"צ שתתחרינה בעיקר האחת נגד השנייה. עמית רוטמן מא.ס. רמה"ש, חניכו של קרלו רפאלי, ינסה לנצל את הימים הספורים שנותרו לו בקטגוריית גילאי ילדים 15 כדי לנסות לשבור את השיא הישראלי בקטגוריית גיל זו בריצת 80 מ'. השיא מוחזק ע"י רם מור שקבע ב-2002 זמן של 8.95 שנ'.

במקצועות השדה דימה קרויטור ממכבי ת"א וישי איפראימוב מלידר ירושלים יקפצו לגובה, ובמקבילה הנשית תהיינה אלו ירדן דליהו ודניאל פרנקל ממכבי ת"א, ורוני סולומון מלידר ירושלים.

 

כשנותרו ימים ספורים בלבד לפני כניסתה של שנת 2018, מספר אתלטים ואתלטיות ינסו לנצל את היותם בקטגוריית גיל לארבעה ימים אחרונים על-מנת לשבור שיא לאומי. אריאל אטיאס ממכבי חיפה אמנם לא יחליף קטגוריית גיל, אלא ייכנס לשנתו השנייה והאחרונה בנוער, אולם זה לא ימנע ממנו לנסות לשפר את שיאו הבלתי רשמי בן ה-37 של ניר הדס בקרב 5 – 2718. לעומתו, לאלה קליין ממכבי ת"א, ילידת 2000, נותרו ימים בודדים בקטגוריית הקדטיות, לפני המעבר לנערות. שיאה האישי בקרב 7 קדטיות – 4647 – "קצר" ב-176 משיאה של דליה נבות משנת 1984. ספק אם בשלב זה של העונה היא יכולה להתעלות על שיאיה ולהשיג את הנקודות החסרות, אולם בימים חמישי ושישי תתקבל לכך התשובה.

 

לוח זמנים

שעה

גברים

נשים

14:40

150 מ' (מקצה יחיד)

 

14:45

80 מ' (מקצה יחיד)

 

15:00

קפיצה לרוחק (קרב 5), קפיצה לגובה

100 מ' משוכות (קרב 7 קדטיות)

15:15

 

100 מ' משוכות (קרב 7 בוגרות ונערות)

16:00

60 מ'

קפיצה לגובה (קרב 7)

16:20

 

60 מ'

16:30

 

קפיצה לרוחק

16:40

הטלת כידון (קרב 5)

 

16:45

300 מ' משוכות

 

17:00

 

קפיצה לגובה, הטלת כידון

17:15

600 מ'

 

17:20

 

200 מ'

17:30

הדיפת כדור ברזל

300 מ', הדיפת כדור ברזל (קרב 7)

17:50

300 מ', הטלת כידון

 

18:15

200 מ' (קרב 5)

 

18:25

200 מ'

 

19:10

זריקת דיסקוס (קרב 5)

200 מ' (קרב 7), זריקת דיסקוס

20:00

 

600 מ'

20:30

1500 מ' (קרב 5)

 

 

לרישום לתחרות וצפייה ברשימת המשתתפים, הקליקו כאן