העונה של הילדים בגילאי 11-15 הסתיימה היום עם סיום אליפות ישראל לגילאים אלו. ארבעה אתלטים בגילאי 15 זכו ב-3 מדליות כ"א, נעה יעיש השלימה זכייה בארבע מדליות זהב, ושתי אתלטיות נוספות סיימו עם 3 מדליות

פריאל רדה הצטיין עם שתי מדליות מוזהבות (צילום: טיבור יגר) 

ילדים 15

הריצה ל-1000 מ' הייתה מרתקת עם סיום של כמעט ספרינט בישורת הסופית בין אדיסו גואדיה מהסמטה דרום ת"א לדגסו אזז מהפועל עמק חפר. גואדיה שזכה באליפות במרוצי שדה, חצה את קו הגמר ב-2:44.13 ד' והקדים את אלוף ישראל ב-2000 מ' ב-62 מאיות. יוגב פלג חייט מעמק חפר לא יכל לשניים וסיים שלישי ב-2:44.93 ד'.

דניאל מקנלי מאתלטיקה גלילית ותובל בן נאים מלידר נתניה המשיכו לככב גם היום במקצועות הזריקה כשזכו במדליה השלישית שלהם באליפות כולה. מקנלי זכה בתואר בהטלת כידון עם 54.10 מ' והשלים זכייה בשתי מדליות זהב ובארד אחד. שלו שרון מהישגים ראשל"צ זכה בכסף עם 46.70 מ', ואילו תובל בן נאים מלידר נתניה שזכה כבר בזהב בארד, הוסיף מדליית ארד נוספת עם 39.25 מ'.

תחרות מצוינת הייתה בקפיצה לרוחק. הרוח הגבית לא תאפשר אמנם קביעת שיאים חדשים, אולם עדיין התוצאות והמקבצים היו מרשימים. פריאל רדה המוכשר מהפועל חולון ניצח ב-6.74 מ' וסיים את האליפות עם שתי מדליות זהב, ואילו ניר דור שהוכתר אתמול כסגן אלוף ישראל לגילאי 15 ב-80 מ', הוסיף לעצמו מדליית כסף נוספת עם 6.66 מ'. נעם אסרף ממכבי נס-ציונה סיים עם הארד בתוצאה 6.28 מ'.

את מדליית הזהב הראשונה שלו השיג רדה בריצת 100 מ' משוכות (84 ס"מ), בה רץ כשרוח גבית חזקה מכה בו ומפריעה לו לעבור את המשוכות כראוי. רדה פגע כמעט בכל משוכה ברך, ואין ספק שזה פגע לו במהירות ובתוצאה. הוא חצה את קו הגמר ב-13.65 ש'. תומס דובנוב מרמה"ש זכה בכסף עם 14.57 ש' ואלמוג מחלב מחולון בארד עם 15.33 ש'.

300 מ': 1. יוסי פלג (לידר ירושלים) 37.64, 2. רן ארד (מכבי ת"א) 38.40, 3. טל ברשאי (מכבי חיפה) 39.04; גובה: 1. איתי פליישר (מכבי חיפה) 1.75, 2. רועי חומסקי (הישגים ראשל"צ) 1.75, 3. אבישי יואל אליהו (לידר ירושלים) 1.65; 8X50 מ': 1. לידר ירושלים 47.93, 2. הפועל חולון 48.44, 3. א.ס. רמה"ש 49.04.

 

ילדות 15

נעה יעיש מהישגים ראשל"צ השלימה הערב אליפות מושלמת עם זכייה במדליית זהב שלישית שהשלימה את מאזנה לארבע מדליות זהב השנה (כולל זו בה זכתה באליפות ישראל במרוצי שדה בחודש פברואר). בריצה ל-1000 מ' היא שוב הוכיחה שלקבוצת הגילאים שלה היא ליגה משל עצמה. היא קבעה 3:06.42 ד' ושיפרה את שיאה ב-3.17 ש'. שירה דגן ממכבי ת"א היא רצה מצוינת בפני עצמה, אולם זה נראה כמעט חסר סיכוי נגד יעיש. דגן זכתה במדליית הכסף השנייה שלה באליפות והשלימה זכייה בשלוש מדליות השנה (אחת מארד במרוצי שדה) עם 3:14.53 ד'. רומי כהן מאתלטיק קלאב פ"ת זכתה בארד עם 3:15.25 ד'.

300 מ': 1. שירה מילרוד (עמק חפר) 44.48, 2. אליה רטינסקי (מכבי ת"א) 45.45, 3. שחר רחימי (הישגים ראשל"צ) 47.51; 80 מ' משוכות (76): 1. קארין מריל (חולון) 12.35, 2. דיאנה אברבוך (לידר נתניה) 12.54, 3. שחר אקשטיין (חולון) 13.67; מוט: 1. אביטל יהב (לידר נתניה) 2.60, 2. מאיה דניאלי (הפועל אורן השרון) 2.20, 3. אריאנה חייצ'נקו (אורן השרון) 2.10; רוחק: 1. הילני מור (רמה"ש) 5.21, 2. אקשטיין 5.14, 3. רותם חממי (לידר ירושלים) 5.11; כידון (500): 1. יובל זנזורי (הפועל חולון) 31.36, 2. עדי מיזל (עמק חפר) 29.55, 3. שי קלדרון (חולון) 22.90; 8X50 מ': 1. מכבי ת"א 53.57, 2. הישגים ראשל"צ 54.03, 3. א.ס. רמה"ש 55.01.

 

ילדות 13

היום הושלמה אליפות הילדות בגילאי 12-13 בתחרות הקפיצה במוט בה ניצחה נעמי דרורי מהפועל אורן השרון בתוצאה 2.40 מ' השווה לשיאה האישי. יש לציין כי דרורי זכתה השנה בתואר לאומי נוסף לבנות גילה, במרוצי שדה – שילוב מעניין במיוחד. עדן זיו מרעננה סיימה שנייה עם 2.30 מ' ונעמי לייבוביץ' מהישגים ראשל"צ שלישית עם 2.00 מ'.

 

ילדים 11

עידו שוורץ מע.ל.ה רעננה בלט באליפות עם זכייה בשתי מדליות זהב (ב-60 מ' ובקפיצה לרוחק). דני בורודין ממכבי חיפה סיים עם שתי מדליות (כסף ב-300 מ' וארד ב-60 מ') ותומר לנס ארבל מהפועל עמק חפר זכה בשתי מדליות ארד (ב-300 מ' ובזריקת כדור הוקי).

60 מ': 1. עידו שוורץ (ע.ל.ה רעננה) 8.76, 2. טום לנגי (מכבי ת"א) 9.06, 3. דני בורודין (מכבי חיפה) 9.07; 300 מ': 1. רועי גפן (הפועל עמק חפר) 50.22, 2. בורודין 51.41, 3. תומר לנס ארבל (עמק חפר) 52.36; רוחק: 1. שוורץ 4.59, 2. אורי עובד (מכבי בית חשמונאי) 4.48, 3. רועי כרמי (מכבי בית חשמונאי) 4.37; כדור הוקי: 1. לאקה מולה (אתלטי הנגב) 42.70, 2. טיכון קוקואולין (מכבי ת"א) 38.80, 3. לנס ארבל 35.80.

 

ילדות 11

רומי טיטלבאום ממכבי ת"א בלטה באליפות עם זכייה בשתי מדליות זהב (ב-60 מ' ובקפיצה לרוחק). שני קצב מהפועל חולון זכתה בשתי מדליות ארד (בריצת 300 מ' ובזריקת כדור הוקי).

60 מ': 1. רומי טיטלבאום (מכבי ת"א) 8.96, 2. אלינה מלכוב (הפועל חולון) 9.22, 3. דנה פורמן (לידר נתניה) 9.47; 300 מ': 1. רותם משולם (הפועל אורן השרון) 53.50, 2. גלי דנקונה (מכבי ת"א) 54.26, 3. שני קצב (הפועל חולון) 56.88; רוחק: 1. טיטלבאום 4.34, 2. שלי פולסטר (עירוני נצרת) 3.86, 3. הילי שגיא (מכבי ת"א) 3.81; כדור הוקי: 1. מרסייה אפריפה (מכבי ת"א) 33.70, 2. גאיה נוי (אתלטי הנגב) 31.80, 3. קצב 31.50.