הסכם צרפתי – ישראלי
ראשי התאחדות האתלטיקה הצרפתית נמצאים בארץ לחתימה על הסכם שת"פ היקפי עם מכון וינגייט. הפגישה ...

תחרות גביע החורף לאגודות תהיה התחרות הרב מקצועית הגדולה הראשונה לעונת 2016, בה תינתן הזדמנות לאתלטים רבים לקבוע קריטריונים לתחרויות בינלאומיות, כשהראשונה שבהן היא אליפות מדינות הבלקן באולם

צילום: טיבור יגר 

אחרי מספר שנים בהן גביע החורף היווה את מחזור הליגה הבין-אגודתית הראשון לאגודות ליגת העל, השנה חוזר המפעל למסורתו הישנה, והוא יהיה גביע החורף לאגודות ליגת העל לגברים ולנשים, ובסיום התחרות שתתקיים בשבת, 13.2.2016, באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף, תוכתרנה 3 האגודות הטובות בישראל, לגברים לחוד ולנשים לחוד, לעונת חורף 2016. בהתאם לכך, כל אחת מאגודות ליגת העל לגברים ולנשים תציב אתלט/ית אשר ינקדו עבור האגודה במסגרת הגביע, ואילו שאר האתלטים מאותה אגודה שיתחרו בתחרות, יעשו זאת מבלי לנקד עבור האגודה, אלא עבור התוצאה האישית.

 

טבלה 1: אגודות ליגת העל שיתחרו ביניהן על גביע החורף

גברים

נשים

מכבי תל-אביב

מכבי הישגים ראשון לציון

הפועל אתלטי אורן השרון

מכבי תל-אביב

הפועל חולון

הפועל חולון

מכבי חיפה כרמל

מכבי כיוונים באר-שבע

אתלטי לידר ירושלים

מכבי חיפה כרמל

מכבי הישגים ראשון לציון

אתלטי לידר ירושלים

הפועל עמק חפר

עירוני אחי נצרת

אתלטי הסמטה דרום ת"א

אתלטי הסמטה דרום ת"א

 

לאור העובדה שמספר לא מבוטל של אתלטים ואתלטיות מבקשים לקבוע את הקריטריון לאליפות מדינות הבלקן באולם, ואחרים רוצים להוכיח יכולת על מנת להשתתף בתחרות, הוכנסו לתחרות המסורתית גם מספר מקצועות הזמנה, כפי שניתן לראות בטבלה 2. את שמות האתלטים שכל אחת מאגודות ליגת העל הציבה כאתלט המנקד, נביא בפניכם מיד, אולם הניסיון מלמד כי מרבית המשתתפים נרשמים בשבת (רישום סופי ניתן יהיה לבצע שעה לפני שעת התחלת התחרות במקצוע הרלוונטי. מי שלא ירשם עד חלון הזמן הזה, "מסתכן" בכך שלא יורשה להשתתף בתחרות. אי לכך, כמות המשתתפים אינה ידועה בוודאות בשעת כתיבת דברים אלו, ובהתאם עלול להשתנות במקצת גם לוח הזמנים של התחרות.

 

טבלה 2: לוח זמנים לתחרות

שעה

גברים

נשים

13:50

יידוי פטיש (הזמנה)

יידוי פטיש (הזמנה)

14:00

קפיצה במוט (הזמנה)

 

14:45

זריקת דיסקוס (הזמנה)

זריקת דיסקוס (הזמנה)

15:30

הטלת כידון

קפיצה לגובה

15:55

60 מ' משוכות

הדיפת כדור ברזל

16:00

קפיצה לרוחק

 

16:15

 

60 מ' משוכות

16:30

60 מ'

 

16:50

 

60 מ'

16:55

 

הטלת כידון

17:00

הדיפת כדור ברזל

 

17:05

300 מ'

 

17:10

קפיצה לגובה

 

17:20

 

300 מ'

17:30

1000 מ'

קפיצה לרוחק

17:40

 

1000 מ'

17:55

60 מ' גמר (לא מנקד)

 

18:05

 

60 מ' גמר (לא מנקד)

18:15

 

3000 מ'

18:35

3000 מ'

 

19:00

קפיצה משולשת (הזמנה)

 

דמי רישום בסך 20 ש"ח לאתלט, יגבו במעמד הרישום.

סדר העלאת הרף:

גובה גברים: התחלתי 1.55 מ' (לאחר מכן העלאה כל 5 ס"מ עד 1.95 מ' ואח"כ כל 3 ס"מ).

גובה נשים: התחלתי 1.30 מ' (לאחר מכן כל 5 ס"מ עד 1.65 מ', ואח"כ כל 3 ס"מ).

לריצת 60 מ' גמר (שהנה מחוץ לתחרות ולא מנקדת) יעלו 8 התוצאות הטובות ביותר מבין המקצים המוקדמים שיתקיימו, לגברים ולנשים בנפרד.

 

להלן חלק המשתתפים הבולטים במקצועות השונים המנקדים במסגרת תחרות גביע החורף

60 מ' גברים: אמרי פרסיאדו (מכבי ת"א), אמיר חמידולין (מכבי חיפה), אמיר דאי (הפועל חולון), תומר אלמוגי (אורן השרון), גדי אוחיון (הפועל עמק חפר)

300 מ' גברים: יורי שפסאי (הפועל עמק חפר), דור קולביץ (ת"א), חי כהן (חולון), ערן סיבוני (לידר ירושלים)

1000 מ' גברים: מולוסאו דניאל (השרון), דוראי אלפקי (הסמטה דרום ת"א), אסמרו אררו (עמק חפר), אשטו מוצ'ה (ת"א)

3000 מ' גברים: גירמה אמרה (השרון), ימר גטהון (ת"א), נועם נאמן (חולון), שמואל אבוהאיי וגשאו איילה (הסמטה), אורי בלנק (חיפה), שפראו גננאו (מכבי הישגים ראשל"צ), מתן שושני (ירושלים)

60 מ' משוכות גברים: אלמוגי, קונסטנטין קריניצקי (חיפה), תמיר אוזן (ירושלים), אדם יעקובי (חולון), אדוארד פלוטניקוב (ראשל"צ), רומן קוגן (ת"א)

גובה גברים: דמיטרי קרויטור (ת"א), קריניצקי, צור ליברמן (ירושלים)

רוחק גברים: אוחיון, איתמר באסטקר (ת"א), תום יעקובוב (חיפה), גילרון צבקביץ' (השרון)

כדור ברזל גברים: מרק אלטרמן (עמק חפר), רומן דובוביצקי (חולון), רועי וסרמן (חיפה)

הטלת כידון גברים: אלן פרבר (ת"א), אור כתב (חיפה), ניקולאי גילימוביץ' (ירושלים)

60 מ' נשים: נועה ברליאה (ת"א), ויקטוריה צ'יסום (הסמטה), דיאנה ויסמן (ראשל"צ), ריטה פוגורלוב (חולון), גל קדמון (מכבי כיוונים ב"ש)

300 מ' נשים: ברליאה, כריסטינה וניושב (ראשל"צ), דריה לוקשין (חיפה), פוגורלוב, קדמון

1000 מ' נשים: סיון אורבך (חיפה), רחל גבריצאדוק (הסמטה), שקד ליבוביץ' (ת"א), ליאור קרמר (השרון)

3000 מ' נשים: קורלימה לורנה (ת"א), רוני גדיש (חולון), גבריצאדוק, אירנה ויינגרטן (ראשל"צ), אדווה כהן (ירושלים), דועא סלימן חטיב (ב"ש)

60 מ' משוכות: רוזפין בואדו (הסמטה), ג'ומעאן ג'וברן (ב"ש), אלינה דרוזדוב (חולון), נועה לוי (ראשל"צ), אלכסנדרה לוקשין (חיפה)

גובה נשים: מעין שחף (חיפה), ירדן דליהו (ת"א), נוי ליפשיץ (ראשל"צ), דינה מז'ידוב (ב"ש)

רוחק נשים: יפעת זליקוביץ' (ראשל"צ), ג'וברן, אמינה מסעוד (עירוני אחי נצרת), שחף, מאיה מנגל (ת"א), אופק קומסון (חולון), אסתר גבריאל (הסמטה)

כדור ברזל נשים: אסטל ולאנו (ת"א), דניאל קרמר (ב"ש), שחף

הטלת כידון נשים: מרגריטה בלוב (ב"ש), ילנה גילימוביץ' (ירושלים), דורית נאור (ראשל"צ).
לחץ על ערוך על מנת לערוך תוכן זה