עבור חלק מהאתלטים שישתתפו בתחרות הליגה בשבת, תהא זו תחרות האצטדיון הראשונה לעונה זו. הבולטת שבהן היא חנה מיננקו שתקפוץ לרוחק – מקצוע אותו עשתה לאחרונה לפני שלוש שנים

הצופים יכולים לשוב וליהנות מביצועיה של מיננקו (צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי) 

בשבת הקרובה, 5.5.2018, יתקיים בהדר יוסף מחזור הליגה הבין-אגודתית הראשונה לעונה זו, בו ירשמו מספר אתלטים את הופעת הבכורה שלהם באצטדיון העונה.

 

מה במוקד? 

חנה מיננקו ממכבי חיפה היא שיאנית ישראל בקפיצה משולשת ובקפיצה לרוחק. לאחרונה היא קפצה לרוחק במחזור הליגה הראשון בעונת 2015, וכעת, 3 שנים מאוחר יותר ותחת הדרכתו של רוגל נחום, היא תבצע תרגול ראשון לפני המראתה לסין, לתחרות ליגת היהלום בשנגחאי, בה תקפוץ משולשת.

 

דמיטרי קרויטור ממכבי תל-אביב וצור ליברמן מלידר ירושלים שבים למעגל התחרויות זה נגד זה, אשר בשנים האחרונות גררו עמן תחרות מרתקת שגרמה לאחרון לשפר שיאים אישיים בזה אחר זה.

 

בספרינטים צפוי מאבק בריצת ה-200 בין הרביעייה התל-אביבית שתכלול את דונלד בלייר-סנפורד, גל ארד, עומרי הרוש ודור קולביץ, אליהם יצטרף ערן סיבוני מלידר ירושלים. בין הנשים חוזרת למסלול אולגה לנסקי מלידר ירושלים, לאחר חופשת לידה ארוכה, וצפוי להתפתח מאבק בינה לבין דיאנה ויסמן ממכבי הישגים ראשל"צ וגל קדמון מאתלטי הנגב.

 

הרצים שכיכבו לפני שבוע באליפות ישראל ב-10,000 מ' ירוצו הפעם 1500 מ'. ימר גטהון ודוד טאייצ'או ממכבי ת"א הם הפייבוריטים לניצחון בריצה זו. לאור התוצאות שקבעו במפעל אידלסון, אין ספק שבין הנשים צפוי להתפתח קרב מרתק בין סלאמאוויט באיולין לחברתה למועדון צ'מטאי סלפטר, ואולי יש אף סיכוי לתוצאה מהירה מהשיא הישראלי.

 

מרגריטה דורוז'ון מהפועל עמק חפר תשתתף בתחרות הדיפת כדור הברזל, בה צפויה לה תחרות מצדן של אנסטסיה מוצ'קייב מאתלטי הנגב ואסל ולאנו ממכבי ת"א.

 

את המחזור ינעלו ריצות שליחים 4x400 מ' לגברים ולנשים אשר יהוו את אליפות ישראל במקצוע זה. ריצת השליחים היא תמיד מרתקת, והפעם, ביתר שאת, בעונה זו עם מאבקים מרתקים בין קבוצות הפועל חולון, מכבי ת"א ולידר ירושלים, ובין הנשים בין מכבי הישגים ראשל"צ, מכבי ת"א ואתלטי הנגב.

 

לוח זמנים

שעה 

גברים 

נשים 

14:30 

 

קפיצה במוט

16:00

הדיפת כדור ברזל (קבוצה ב')

 

16:10

 

קפיצה לרוחק (קבוצה ב' – 2 בורות)

16:40

הטלת כידון

 

17:00

 

200 מ', הדיפת כדור ברזל (קבוצה ב')     

17:10

קפיצה לגובה (קבוצה ב' – 2 מזרונים) 

 

17:50

200 מ'

 

תחרות הפרימיום

שעה 

גברים 

נשים 

18:00

 

הדיפת כדור ברזל   

18:15

הטלת כידון   

 

18:30

200 מ' (מקצה 3)

 

18:35

 

קפיצה לרוחק

18:40

 

200 מ' (מקצה 2) 

18:50

200 מ' (מקצה 2)

 

19:00

קפיצה לגובה    

200 מ' (מקצה 1) 

19:10

200 מ' (מקצה 1)

 

19:15

הדיפת כדור ברזל

 

19:20

1500 מ' (מקצה 2) 

 

19:30

 

1500 מ' (מקצה 1) 

19:40

1500 מ' (מקצה 1)

 

 

שעה 

גברים 

נשים 

20:05

 

1500 מ'

20:30

1500 מ'

 

21:20 

 

4x400 מ' (אליפות ישראל)

21:30 

4x400 מ' (אליפות ישראל)

 

21:35

מקצי שומרי שבת

מקצי שומרי שבת