גל ארד ודיאנה ויסמן הפציצו בריצה ל-100 מ' וזכו בתואר הראשון שלהם העונה

גל ארד מתקרב בצעדי ענק לשיאו של רם מור לנוער ב-100 מ' (צילום: טיבור יגר) 

יום התחרויות הראשון של אליפות ישראל לנוער ולקדטים שנערך באצטדיון הדר יוסף, בתל-אביב, זימן לצופים הנאה מרובה מהריצות ל-100 מ' בקטגוריית הנערים והנערות. גל ארד ממכבי ת"א ריחף במוקדמות ל-11.08 (0.4), תוך דילוגים קלילים מאזור ה-80 מ' עד לקו הגמר, בידיעה שבשלב הזה הוא זקוק רק לניצחון עדי להעפיל לגמר. בגמר הוא נתן את כל מה שיש לו, ויש לו לבחור. הוא "שרף" את המסלול ב-10.67 ש' (0.3), שיפר את שיאו ב-8 מאיות ונכנס למקום ה-22 בטבלת כל הזמנים כשהוא חולק תוצאה זהה לזו של עומרי הרוש ועמית גולדיאן, רק שהוא קבע אותה בגיל יותר צעיר מהם. ארד התקרב כדי 7 מאיות לשיא הנוער הלאומי השייך לרם מור. דניאל טיקוצ'ינסקי, אף הוא ממכבי ת"א, סיים שני עם 11.20 ושיפר את שיאו במאית השנייה. דור חיון מאתלטי הנגב השלים את תמונת דוכן המדליות עם 11.24 ש' – תוצאה השווה לתוצאת השנה שלו ואיטית רק במאית משכונת ילדותו.

 

כשדיאנה ויסמן מהישגים ראשל"צ נכנסת לישורת האחרונה של עונה, כולם מרגישים בכך. התוצאות שלה מתחילות לקבל תאוצה, כמעט כמו רגליה על המסלול. הערב, בגמר, היא ניצחה, כצפוי, ב-11.69 ש' (1.9) המהוות את תוצאת השנה בישראל, ואיטיות ב-3 מאיות בלבד משיאה הלאומי. דניאל פולסטר ממכבי חיפה סיימה כסגניתה עם 12.15 ש' – תוצאה המהווה שיפור של 19 מאיות לשיאה. תצלום הפוטו פיניש הכריע כי לורל גרינהולץ מאתלטי הנגב הקדימה את נעה מאור מהישגים ראשל"צ ב-22 אלפיות השנייה. גרינהולץ קבעה 12.38.0.01 ש', ואילו מאור, שאחרי שנתיים שיפרה את שיאה ב-3 מאיות, קבעה 12.38.0.23 ש'.  

ניצן לוי מהישגים ראשל"צ הייתה לבטח מועמדת לזכייה בתואר סגנית אלופת ישראל, אולם בזינוק לגמר הקדטיות היא פסלה ואיבדה מדליה כמעט ודאית. גל קדמון מאתלטי הנגב רצה בביטחון מוחלט אל עבר הזהב וחצתה את קו הגמר אחרי 12.14 ש' (0.9). נעמה ספינדל מלידר ירושלים הוכתרה כסגניתה עם 12.91, ואילנה דורפמן מהפועל חולון זכתה בארד עם 12.93, לאחר שבמוקדמות קבעה 12.92 (0.0) ושיפרה את שיאה ב-4 מאיות.

 

אדם יעקובי מהפועל חולון סגר את הערב עם שתי מדליות מזהב. בראשונה הוא זכה בריצה ל-110 משוכות (99 ס"מ) כשניצח בזמן של 14.70 ש' (0.1-) עם שיפור שיא ב-23 מאיות. חיון שני עם 14.83 ש' ודניאל בויאנז'ו מהפועל חולון שסיים שלישי ב-15.14 ש', שיפר את שיאו במאית קטנה ויקרה. השנייה הגיעה בריצה ל-400 מ' בה הוא קבע 50.12 ש' ושיפר את שיאו ב-4 עשיריות השנייה. גם הזוכים בכסף ובארד שיפרו את שיאיהם. אור כלב מחולון סיים שני ב-50.68 המהווים שיפור של 51 מאיות לשיאו, ורון אזולאי מלידר ירושלים שסיים שלישי ב-50.81 ושיפר את שיאו ב-23 מאיות.  

בריצה המקבילה לקדטיות ארבע הראשונות שיפרו את שיאיהן האישיים. קדמון שבחרה להתרכז בשני הספרינטים הקצרים יותר, הותירה את הבמה לסיון אורבך ממכבי חיפה שזכתה בתואר בתוצאה 57.75 ש' המהווה שיפור של מאית שנייה לשיאה. סגניתה וחברתה לאגודה, שיר כלפון, קבעה 1:00.91 ד' ושיפרה את שיאה ב-74 מאיות. נעם קנר מהישגים ראשל"צ קבעה 1:02.23 ד', זכתה בארד ושיפרה את שיאה ב-13 מאיות. ניצן אסס ממכבי חיפה אמנם לא עלתה על דוכן המדליות הלאומי, אולם היא הוסיפה לעצמה מדליה פרטית עם השיפור הגדול ביותר מבין יריבותיה. היא קבעה 1:02.56 ד' וקידמה את עצמה ב-91 מאיות ביחס לערב התחרות.

גם 3 הרצות ב-100 מ' משוכות שיפרו את שיאיהן. אלה קליין ממכבי ת"א זכתה בתואר עם 15.05 (1.2) ושיפרה את שיאה ב-2 עשיריות השנייה. שני משולם מהפועל חולון זכתה בכסף עם 15.66 המהווים שיפור של 3.21 ש' (!) רעות כהן מהישגים ראשל"צ זכתה בארד עם 15.71 ושיפור של 82 מאיות.

 

בתחרות הנוער בקפיצה במוט בלט רועי קסטנבאום מאתלטי הנגב שניצח תוך תצוגת קפיצה מרשימה. הוא נכנס לתחרות כשהרף הוצב על 4.10 מ'. הוא עבר חלק את גובה הכניסה שלו, דילג על 4.20, עבר חלק 4.30 ו-4.40 והשווה למעשה את שיאו. גם 4.50 הוא עבר די בקלות ורשם שיפור ראשון לשיאו, אם כי הוא לא הסתפק בכך ועבר גם 4.60 מ' לזכייה בתואר עם שיא אישי מרשים ושיפור של 20 ס"מ.

במקצוע המקביל לקדטיות ניצחה מיכל טוקר ממכבי ת"א בתוצאה 3.60 מ' ורשמה שיפור של 20 ס"מ לשיאה ונכנסה לעשרת הגדולות בכל הזמנים על חשבונה של אולגה קורקולין. קליין שסיימה שנייה עם 3.20 מ' השוותה את שיאה, וזואי קציר שעברה 3.10 מ', שיפרה את שיאה ב-8 ס"מ.

 

בקפיצה משולשת נערות זכתה אסתר גבריאל מהסמטה דרום ת"א עם תוצאה של 12.11 (0.9), אותה קבעה כבר בניסיון הראשון, ורשמה בכך שיפור של 40 ס"מ לשיאה.    

 

יתר אלופי ואלופות ישראל

נוער

1500: גטו אדמסו (הסמטה) 3:57.81; משולשת: ג'וש פיין (לידר ירושלים) 14.70 (0.5); כדור ברזל (6): אריאל אטיאס (מכבי חיפה) 14.42; כידון: נדב אוקסנברג (הישגים ראשל"צ) 55.54; נשים: 400: תהליל מסארווה (עירוני נצרת) 1:00.91 (איטי במאית אחת משיאה); 1500: שקד ליבוביץ' (מכבי ת"א) 4:44.29 (שיפור של 1.49 ש' לשיאה); 100 מש': אמינה מסעוד (עירוני נצרת) 15.86 (2.1); מוט: נעה טולדו (לידר ירושלים) 3.60; כדור ברזל: אסטל ולאנו (מכבי ת"א) 12.26; פטיש: הילה קננגיסר (הישגים ראשל"צ) 44.72.

 

קדטים

100: הראל פרץ (אתלטי הנגב) 11.29 (0.5) (שיפור של 6 מאיות לשיאו); 400: עומרי שיף (לידר ירושלים) 51.64 (שיפור של 64 מאיות לשיאו); 1500: דניאל אמביה (מכבי ת"א) 4:08.67; 110 מש' (91): מתן מוטיקה (חולון) 15.49 (1.2) (שיפור של 13 מאיות לשיאו); מוט: מקסים גולדובסקי (מכבי ת"א) 4.70; משולשת: אורי ארנון (אתלטי הנגב) 14.22 (1.9); כדור ברזל (5): דניס בלומיטצב (אתלטי הנגב) 13.18; פטיש (5): דניאל קשיש (הפועל עמק חפר) 34.03; כידון (700): קובי אסרס (הישגים ראשל"צ) 47.05 (שיפור של 1.10 מ' לשיאו); נשים: 1500: גל בלסקי (אתלטיקה גלילית) 5:36.39 (שיפור של 11.05 ש' לשיאה); משולשת: 1. אנג'ליקה מיטין (פ"ת) 11.55 (2.1), 2. שי פרץ (ראשל"צ) 11.10 (1.3) (שיפור של 7 ס"מ לשיאה); כדור ברזל (3): שירי חובב (מכבי ת"א) 10.55; פטיש (3): חובב 28.90 (שיפור של 7.20 מ' לשיאה).