מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

רץ המרתון האולימפי הישראלי ינסה לקבוע תוצאה מהירה מ-1:03:43 שע' ולקבוע בכך שיא ישראלי חדש בחצי מרתון

אחרי שקבע את הקריטריון האולימפי בברלין (בתמונה), הפעם השיא הישראלי בחצי מרתון על הכף (צילום באדיבות MarathonFoto.com)טסמה מוגס מהפועל אורן השרון ישתתף בשבת באליפות העולם בחצי מרתון בקארדיף שבוויילס, בריטניה. מוגס יהיה אחד מ-100 משתתפי מקצה הגברים ו-191 המשתתפים סה"כ (גברים ונשים) מ-51 מדינות. האתלטים הבכירים יהיו גולת הכותרת של מרוץ ההמונים שיכלול למעלה מ-20 אלף רצים שירוצו את חצי המרתון על אותו מסלול. תחילה יוזנק מקצה הנשים בשעה 17:35 (שעון ישראל), וכעבור 35 דק' יוזנקו הגברים.

השתתפותו של מוגס באליפות הנה חלק מהתוכנית המקצועית של מחנות אימון ותחרויות שתוכננו לרץ האולימפי ע"י צוות האימון שלו והוועדה המקצועית באיגוד האתלטיקה. בחודשיים האחרונים עשה מוגס מחנה אימון גובה מחוץ לאדיס אבבה שבאתיופיה, שם ליווה אותה בחלקים גדולים של המחנה, מאמנו זוהר זימרו שהמריא אתו היום גם לקארדיף. המטרה של הרץ המוכשר בן ה-27 הנה תוצאה מהירה מ-1:03:43 שע' וקביעת שיא ישראלי חדש. השיא הנוכחי נקבע ע"י היילה סטאין לפני 19 שנה.

רגע לפני שהמריא, אמר מוגס: "אני מרגיש מצוין מכל הבחינות. ברור לי שיש לי את היכולת לקבוע את הזמן הזה. עכשיו צריך גם טיפת מזל מבחינת אופי המסלול ומזג האוויר. מקווה להיות איש בשורה במוצאי שבת".

זוהר זימרו, מאמנו של מוגס: "טסמה עשה מחנה אימון מצוין באתיופיה. הכל עובד לפי התכנית שהצבנו אחרי קביעת הקריטריון האולימפי. התחרות הזו תתן לנו אינדיקציה נוספת לגבי המשך התכנית המקצועית שנקבעה על-ידי הצוות המקצועי והוועדה המקצועית באיגוד".

 

באליפות ישתתפו 5 רצי מקניה, כולם בעלי שיאים אישיים מהירים משעה, ביניהם האלוף המכהן ג'ופרי קיפסאנג קאמוורור שהוא גם בעל השיא האישי (58:54 דק') המהיר ביותר מבין 100 משתתפי העילית. אחד מיריביו לניצחון ואחד המתמודדים המעניינים ביותר יהיה מו פארח הבריטי ששיאו האישי בחצי מרתון הוא 59:32 דק'. המשלחת האתיופית שכוללת ששה רצים בגברים ושש רצות בנשים היא הגדולה ביותר באליפות. בין הנשים סינתיה צ'רוטיץ' לימו הקנייתית היא בעלת השיא האישי (1:06:04) המהיר ביותר בין כל 91 הרצות, אותו היא קבעה השנה.