מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

טסמה מוגס הופתע לחלוטין מקבלת הפנים שהמתינה לו בשדה התעופה כשכל חבריו לקבוצה ומשפחתו הגיעו לקבל את פניו. "אני מופתע ומתרגש מאוד מקבלת הפנים הזו". זימרו: "הוא כבר מזמן סומן כיורש שלי ועכשיו הוא מוכיח שהוא ראוי בכל מובן"

 קבלת הפנים בנתב

אחרי שסיים במקום ה-25 במרתון ברלין בתוצאה 2:15:29 ש', נחת הערב (שלישי) בארץ טסמה מוגס עם הקריטריון האולימפי ועם מאמנו זוהר זימרו וחברו בריהון וובה, כל זאת אחרי שטיסתם עוכבה כשלוש שעות. עם יציאתו למבואת מקבלי הפנים הופתע הרץ בן ה-27 מקבלת הפנים שהמתינה לו. בני משפחתו, חבריו לאימונים, חניכיו של המאמן זימרו ונציגי איגוד האתלטיקה הגיעו לעשות לו את הכבוד הראוי לאתלט שהבטיח את מקומו במשחקי ריו 2016. "ההכנה הראשונית שלי, לקראת מרתון טבריה בתחילת השנה, הייתה במטרה לקבוע לפחות את הקריטריון לאליפות העולם בבייג'ין (2:18, א.ב). לצערי פספסתי אותו בכמעט חצי דקה. הניסיון הבא היה ברוטרדם ושם הלך פחות טוב. החודשים האחרונים הוקדשו בהכנה לברלין, במטרה לקבוע את הקריטריון האולימפי. אני כל כך מאושר שעשיתי את זה".
המשפחה הגאה 

נראה שזימרו שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים ב-2012, באליפויות העולם ב-2011 וב-2013 ובאליפויות אירופה ב-2010 ו-2014, השלים את הסבתו למאמן ברגע שחניכו השיג את הקריטריון האולימפי. "הוא כבר מזמן סומן כיורש שלי, ועכשיו הוא מוכיח שהוא ראוי לתואר בכל מובן", הצביע זימרו על חניכו והוסיף, "היעד העיקרי היה השגת הקריטריון. עכשיו יש לנו ראש שקט לתכנן את השנה כולה על מנת להגיע לריו בכושר וביכולת הטובה ביותר". זימרו סיפר שהרגע הגדול שלו בריצה הגיע בקילומטר ה-37. "באותו רגע הבנתי שהקצב שלו על 2:15 ונכנסתי לאטרף, כי הבנתי באותו רגע שהוא השיג את הקריטריון. כל כך שמחתי שאחרי עבודה קשה, ימים כלילות, שעות על גבי שעות של אימונים קשים, רחוק מהמשפחה ומהחברים, אתה מקדיש את כל כולך למטרה הזו. אין כמוני שמכיר את ההרגשה הזו. הייתי שם, עברתי את זה. לכן אני בטוח שלטסמה כל כך מגיע לייצג את המדינה במשחקים האולימפיים".

כשחושבים על זה לעומק, אילו מוגס היה קובע בינואר או באפריל את הקריטריון לאליפות העולם, ומשתתף במרתון בבייג'ין, בתנאי מזג אוויר קשים, בהם כמעט בלתי אפשרי לקבוע את הקריטריון האולימפי, היו נדרשים ממנו בוודאי עוד מספר חודשים של התאוששות בטרם ריצת המרתון הבאה שלו שהייתה עבורו, קרוב לוודאי, ההזדמנות האחרונה. כל זאת אלמלא קבע את הקריטריון האולימפי מלכתחילה.