מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

המפגש האחרון בין ראשי האיגוד הישראלי לנשיא ההתאחדות הבלקניתהתאחדות האתלטיקה של מדינות הבלקן אישרה היום (חמישי), פה אחד, את צירופה של ישראל כחברה מן המניין בהתאחדות. במכתב שהעביר לפני זמן קצר דוברומיר קראמריוב, נשיא התאחדות האתלטיקה של מדינות הבלקן לאיגוד האתלטיקה הישראלי הוא כותב: "ברצוני להודיע לכם באופן רשמי כי לפני מספר דקות נתקבלה בקונגרס של התאחדות מדינות הבלקן, החלטה, פה אחד, על צירופה של ישראל כחברה מן המניין בהתאחדות האתלטיקה של מדינות הבלקן. קבלו את ברכותיי הלבביות עם הצטרפותכם למשפחת הבלקן".

 

התאחדות האתלטיקה של מדינות הבלקן כוללת את המדינות: אלבניה, ארמניה, בולגריה, בוסניה הרצגובינה, גאורגיה, טורקיה, יוון, מולדובה, מונטנגרו, מקדוניה, סלובניה, סרביה, קפריסין, קרואטיה, רומניה, ועכשיו ישראל מצטרפת כחברה ה-16 בהתאחדות. המשמעות העיקרית של ההצטרפות הישראלית להתאחדות הבלקנית הנה במה בינלאומית נוספות בה יוכלו האתלטים הישראלים לקחת חלק במהלך השנה, כמו גם אפשרות נוספת לארח בארץ תחרויות בינלאומיות במסגרת ההתאחדות הזו. כבר בעונה האחרונה השתתפו מספר אתלטים בתחרויות שאורגנו ע"י מדינות בהתאחדות, במסגרת רשמית של ההתאחדות הבלקנית.

 

רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה הישראלית הגיב להודעה שהתקבלה ואמר: "אני שמח שמדינות ברחבי העולם מכירות באתלטיקה הישראלית ורואות צורך לצרף אותנו לחברתם. לא בכדי נתקבלה ההחלטה של התאחדות מדינות הבלקן. לפעילות הבינלאומית הענפה של איגוד האתלטיקה ולהישגים שהושגו ע"י האתלטים הישראלים בתחרויות הבינלאומיות השונות הייתה השפעה מכרעת על ההחלטה שנתקבלה היום ע"י הנהלת התאחדות האתלטיקה של מדינות הבלקן. אני שמח שתינתן לאתלטים הישראלים, ולא רק לבכירים שבהם, הזדמנות להשתתף בכמות גדולה יותר של תחרויות בינלאומיות, ברמת ארגון גבוהה ובאיכות מצוינת. מדינות כמו יוון, טורקיה ורומניה שנמצאות בדרג הבכיר והשני של אירופה, יכולות רק להוסיף נדבך חשוב בקידומה של האתלטיקה הישראלית. אני מבקש להודות לנשיא קראמריוב ולכל המדינות החברות בהתאחדות האתלטיקה הבלקנית על הבחירה לצרף את ישראל למשפחתם".