מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

זוהר זימרו מודה לכל אורחיו בערב הפרידה (צילום: גדעון אגזה)מאות מבני הקהילה האתיופית בישראל מילאו את תיאטרון גבעתיים בערב הוקרה מיוחד במינו לאלוף ישראל במרתון, אשר ייצג את המדינה במשחקים האולימפיים בלונדון – זוהר זימרו. יונתן דייויד, נשיא קרן דייויד ששמה לה למטרה לשלב ולסייע לבני העדה האתיופית להפוך למנהיגים במגוון תחומים בחברה היה ראשון מברכיו של זימרו. אחריו היו אלו סגנית ראש עיריית ת"א מהרטה ברוך-רון, מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג שאיחל לזימרו להגיע למשחקים האולימפיים בריו כמאמן, ומנכ"ל איגוד האתלטיקה ז'ק כהן. הופעות פולקלור, סטנד-אפ ולהקת 'שבתא' במופע ג'אז יהודי-אתיופי קדמו למילות התודה המרגשות של זימרו שסיפר בקצרה את סיפור חייו מעלייתו ארצה בילדותו ועד לימים אלו בהם הוא מגדל את דור העתיד של האתלטיקה הישראלית, במיוחד בריצות בינוניות וארוכות.

מעטים הספורטאים שזוכים לערב פרידה כמו זה שזכה בו רץ המרתון השני בטיבו בישראל בכל הזמנים. "לא ישנתי בלילה", ציין זימרו והמשיך, "הפרפרים לא נתנו לי. אני רואה עצמי כשליח של הקהילה ומרגיש שגריר של עם ישראל כולו, ללא יוצא דופן. באתי לארץ כיהודי, שירתתי בצה"ל והכול היה אך ורק למען המדינה".
יונתן דייויד מעניק לזימרו תשורה (צילום: גדעון אגזה) 

 

כזכור, מלבד המשחקים האולימפיים ב-2012 בלונדון, זימרו ייצג את ישראל גם באליפויות העולם ב-2011 (דאגו) וב-2013 (מוסקבה) וגם באליפויות אירופה 2010 (ברצלונה) ו-2014 (ציריך) כרץ מרתון. מעבר לכך הוא עוד השתתף בזירה הבין-לאומית וייצג את המדינה גם במפעלים כגון אליפויות עולם בריצות שדה ובריצות מסלול, כאשר את רובן הוא עשה יחד עם אמנון גור שהיה מאמנו וליווה אותו במשך מרבית הקריירה שלו כרץ, עוד מילדות. זימרו מחזיק עד היום את התוצאה השנייה בטיבה במרתון – 2:14:28 שע' הרחוקה 7 שנ' בלבד משיאו הישראלי של היילה סטאין.