מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

אחרי שסיימה במקום העשירי ב-100 מ', התייצבה הערב (שישי) דיאנה וייסמן ממכבי ראשל"צ למקצה המוקדמות השישי במרחק הכפול, משביל 6. שיאנית ישראל לקדטיות סיימה במקום השלישי במקצה השישי בתוצאה 24.78 (0.9-), אולם גילתה זמן קצר לאחר מכן כי היא נפסלה בגלל דריכה בשביל החמישי. הנהנית העיקרית מפסילתה של וייסמן הייתה הברזילאית אנה קרולינה אזוודו שסיימה אחרי וייסמן, אולם עלתה אוטומטית מהמקום השלישי במקצה בעקבות הפסילה. וייסמן ודני וולפברג, המאמן הישראלי שמלווה את המשלחת, בדקו מול המארגנים את פשר הפסילה, ומצפייה בוידאו של הריצה רואים בבירור שהייתה דריכה בשביל הסמוך. וייסמן המאוכזבת סיכמה: "אלמד את הלקח מהטעות שעשיתי".

 

בשבדיה חוותה המשלחת הישראלית יום מוזר משהו. אחרי שנקבע גובה התחלתי של 4.80 מ' בקפיצה במוט, המארגנים החליטו להוריד את הגובה ב-10 ס"מ נוספים, אולם 3 קופצי המוט הישראלים היו ממוקדים בגובה ההתחלתי המקורי ולכן שלושתם החליטו לפסוח על הגובה ההתחלתי. דניס גולדובסקי ממכבי ת"א היה הראשון להיכנס לתחרות בגובה 4.80, אולם פסל בכל שלושת ניסיונותיו. אדוארד פלוטניקוב ממכבי ראשל"צ היה השני בין הישראלים להיכנס, בגובה 4.90 ועבר בניסיון הראשון, אלא שבגובה הבא (5.00) הוא פסל ודורג סופית במקום ה-15. הקופץ השלישי, לב סקוריש, שהגיע לתחרות אחרי הפציעה שחווה באחד האימונים המקדימים בשבדיה, נכנס בגובה 5.05 מ', פסל בניסיון הראשון, אבל למד כי הפציעה לא תאפשר לו להמשיך לקפוץ והוא הודיע על פרישתו מהתחרות.
 

מאוחר יותר נרשמו האותיות DNS (לא התחיל) לצד שמו של איתמר פיילר מאורן השרון במוקדמות ה-110 משוכות. פיילר שיצא מוקדם יותר מיתר חברי המשלחת למספר תחרויות ומחנה אימון, נפצע ולא היה כשיר להשתתף בתחרות.